Apie projektą

Projekto misija – sujungti bendruomenes, kuriuos formuoja miestus.

Šiai misijai bus pasitelkta ši platforma, kurioje būsto pirkėjai, vystytojai, investuotojai, miesto valdžia dalintųsi informacija apie esamas ir planuojamas gyvenamosios, komercinės ir visuomeninės paskirties statybas mieste. Tai patogi naudoti ir autoritetinga objektyvios informacijos apie vystomus projektus duomenų bazė.

Platforma bus paremta principu, kad kiekvienas narys dalyvis dalinsis visa žinoma informacija su kitais. Kadangi informacija yra visiems prieinama, tikimasi, kad susiformuos bendruomenė, kuri operatyviai dalintųsi situacija mieste.

Kitas svarbus principas yra skaidrumas - kiekvienas projektas turės lygią teisią būti surastas ir pristatytas visuomenei. Dėl to niekada platformoje neatsiras “išskirtinių” projektų, reklamuojamų projektų. Ilgalaikė viziją – pagal vartotojo nuostatas ir veiksmus nuspėti jo būsto paieškos kriterijus ir siūlyti geriausius variantus.

Turint omenyje tai, kad vieta nekilnojame turte yra svarbiausias veiksnys, projekto autoriai tiki, kad žemėlapis turėtų būti centrinė navigacinė ašis, kuri padėtų itin greitai įvertinti projektą. Be to, kertiniu funkcionalumu bus naujienų srautas ("Projektų naujienos"), rodantis svarbiausią informaciją apie projektus dominčioje teritorijoje. Kitoje platformos versijoje atsiras gauti naujienas apie dominančius projektus ir teritorijas savaitiniu naujienrasčiu.

Apačioje dalinamasi vizija kaip projektas sujungtų kiekvieną bendruomenę.

Būsto pirkėjai

Tai svarbiausia ir didžiausia šio projekto auditorija. Būsto pirkimas yra vienas svarbiausių ir atsakingiausių sprendimų gyvenime, todėl dauguma žmonių įdeda nemažai pastangų ištirti rinkos situaciją ir esamus projektus. Deja tai nelengva, nes informacija renkame iš daug įvairių šaltinių – iš dienraščių, reklamos, internetinių puslapių, forumo. Platforma padėtų greitai atsakyti į tokius klausimus kaip: Kokie yra šiuo metu naujos statybos A+ klasės butai Antakalnio rajone Kur yra ir planuojami darželiai Naujamiestyje? Kokia yra projekto X eiga ir kada bus pardavimų pradžia?

Būsto pirkėjams svarbiausia yra patogi objektų paieška, filtravimas, ir informacijos gavimas, kam bus skirtas itin didelis dėmesys

Vystytojai

Vystytotojams projektas taps dar vienu kanalu skleisti žinutę apie projektą, informuoti potencialius pirkėjus apie projekto eigą. Platforma leidžia moderuoti moderuoti informaciją apie projektus - įkelti vizualizacijas, statybų nuotraukas. Tai ypač aktualu mažesnio biudžeto projektams, kurie turi mažiau resursų marketingui. Platformoje esanti informacija padės vystytojų analitikų komandai sekti rinkos situaciją ir priimti tinkamus investicinius sprendimus apie naujas ir pažįstamas rinkas. Pardavėjų komandai platforma suteiks galimybę rinkti informaciją apie pirmuosius suinteresuotus pirkėjus ir skleisti žinutę. Ilgalaikėje perspektyvoje vystytojai galės bendrauti ir gauti ankstyvų atsiliepimų (pvz. rinkos reakcija į architektų butų planus) kiekviename projekto vystymo etape. Skaitykite informaciją vystytojams.

Investutotojai

Tai svarbi grupė, nes apie trečdalis butų šiuo metu perkama investicijai (nuomai). Investuotojai nuo įprasto pirkėjo skiriasi keliais aspektais.

Pirma, investuotojai turi ilgesnį pirkimo horizontą. Tipiniai pirkėjai užtrunka iki pusės metų būsto rinkimuisi, nes juos skatina pasikeitusi šeimyninė situacija (pvz., pagausėjusi šeima) arba naujas darbas. Savo ruožtu investuotojai žiūri į tolimesnę ateitį (dažniausiai 5 – 10 metų perspektyvą) ir jiems svarbu žinoti ir apie planuojamas statybas.

Kita, investuotojai linkę prisiimti didesnę riziką ir greitai priimti sprendimus. Dėl šių priežasčių jie labiau linkę pirkti butus “iš brėžinių” ir galimybę rinktis pirmiems. Ši platforma suteiks galimybę būti informuotiems pirmiems apie atsiradusias galimybes, iki pasiūlymams pasiekiant platesnę rinką.

Aktyvistai

Pastaruoju metu itin padažnėjo atvejų, kai naujos statybos stabdomos dėl visuomenės pasipriešinimo (ypač daug atvejų saugomose teritorijose, senamiestyje). Viešos erdvės, kaip parkai, taip pat turi nepakankamai bendravimo su miestiečiais.

Šių problemų priežastis – nepakankamas projektų viešinimas. Šiuo metu projektai viešinami kanalais, kurie beveik nepasiekiami miesto plėtra besidominčiais miestiečiams. Be to, tarp projekto pristatymo ir įgyvendinimo dažnai yra ilgas laiko tarpas, ir jei projekto eigoje bebendraujama, kyla gyventojams neišspręstų klausimų.

Miestai

Šiuo metu platformoje yra šie miestai

Vilnius Kaunas